Rubriky
eZavináč

Výběr správného koupelnového kohoutku – jak na to?


V koupelně se kohoutky řadí mezi nejdůležitější prvky. Zatímco jedny slouží k ovládání teploty vody, druhé pak k ovládání průtoku. Jak ale vybrat ten správný kohoutek do vaší koupelny? Následující tipy vám pomohou správně se rozhodnout.

1. Zkuste si představit, jak bude kohoutek vypadat v koupelně

Nejdůležitější je správně si představit, jak by vámi vybraný kohoutek vypadal v koupelně. Pokud máte koupelnu v moderním stylu, zvolte kohoutek, který bude korespondovat s ostatními prvky v koupelně. Pokud máte rádi retro styl, pak volte kohoutek, který vypadá jako starý.

2. Zaměřte se na materiál

Materiál kohoutku je velmi důležitý. Pokud chcete kohoutek, který bude vydržet několik let, zvolte kohoutek z nerezové oceli, který je odolný vůči korozi a neubývá mu lesk. Pokud chcete méně tradiční kohoutek, zkuste koupit kohoutek z bronzu nebo mědi.

3. Zvažte typ kohoutku

Typ kohoutku je také velmi důležitý. Pokud máte rádi jednoduchost, pak volte jedno pákový kohoutek. Pokud se vám více líbí kohoutky s dvěma páčkami, zvažte kohoutek s dvěma ovládacími prvky, které umožňují ovládat teplotu vody i průtok vody.

4. Zkontrolujte množství vody, které kohoutek vypouští

Množství vody, které kohoutek vypouští, je také velmi důležité. Pokud chcete ušetřit na vodě, zvolte kohoutek s nízkým průtokem. Pokud ale máte rádi silný proud vody, zvolte kohoutek s vysokým průtokem.

5. Zvažte, zda potřebujete sprchu nebo výpustku

Pokud máte koupelnu s vanou, zvažte, zda chcete kohoutek s výpustkou nebo se sprchou. Výpustka je vhodná pro plnění vany, zatímco sprcha je vhodná pro mytí vlasů nebo těla. Pokud chcete mít obojí, zvolte kohoutek s oběma funkcemi.

Závěrem

Výběr správného koupelnového kohoutku není tak obtížný, jak se na první pohled může zdát. Je důležité zvažovat typ, materiál, množství vody, které kohoutek vypouští, a zkontrolovat, zda zvolený kohoutek bude korespondovat s dalšími prvky v koupelně.

Zajímá vás více informací o koupelnových kohoutcích? Navštivte stránky našeho e-shopu a vyberte si ten správný kohoutek do vaší koupelny.